Konkurs za upis na master akademske studije 2019/2020

Univerzitet u beogradu Medicinski fakultet  raspisuje Konkurs za upis na Master akademske studije  –  Fizička aktivnost, zdravlje i terapija vežbanjem  2019/2020. godinu – 36 studenata

Uslovi za upis:

1. Prethodno ostvaren obim osnovnih akademskih studija od najmanje 240 ESPB, ili završene integrisane akademske studije, odnosno master akademske studije sa ostvarenih najmanje 300 ESPB, ili lice koje je steklo visoko obrazovanje prema propisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS”, br. 76/05, 100/07 – autentično tumačenje, 97/08, 44/10, 93/12, 89/13, 99/14, 45/15 – autentično tumačenje, 68/15 i 87/16) iz oblasti: medicine, fizičkog vaspitanja i sporta, specijalne edukacije i rehabilitacije i psihologije
  2. Znanje engleskog jezika
  3. Poznavanje rada na računarima

Merila za rang listu:

1. Opšta prosečna ocena završenih studija (do 60 bodova)
  2. Dužina studiranja (do 10 bodova)
  3. Motivacioni intervju (do 30 bodova) ocenjuje se:
  • Motivacija za studije 1, 2, 3, 4, 5
  • Kreativnost                     1, 2, 3, 4, 5
  • Opšti utisak 1, 2, 3, 4, 5

Ocena koju daju članovi komisije množi se sa 2. Ocenjivanje vrši tročlana komisija imenovana od Veća za specijalističku nastavu na predlog programskog saveta studija.

Napomena: Dužina studiranja kandidata se ocenjuje sa maksimalno 10 bodova. Dužina studiranja kandidata se boduje na osnovu vremena koje je kandidatu bilo potrebno da bodovani studijski program završi nakon isteka redovnog roka za diplomiranje. Vreme produženog studiranja se obračunava u procentima u odnosu na maksimalno produženje studija nakon čega se kandidatu dodeljuje obrnuto srazmeran procenat bodova od maksimalnih 10.

Kao primer, ako je maksimalno produženje studiranja 4 godine, a kandidat je produžio studije za 3, upotrebio je 75% mogućeg produženje i biće mu dodeljeno 25% od maksimalnog broja bodova, odnosno 2,5 od maksimalnih 10 bodova.

Prijave po konkursu primaju se od 23. septembra do 30. septembra 2019. godine u Službi za poslediplomsku nastavu Medicinskog fakulteta, Dr Subotića 8.

Master akademske studije iz Fizičke aktivnosti, zdravlja i terapije vežbanjem traju jednu godinu (60 ESPB). Završavanjem studija, odnosno odbranom master rada, stiče se zvanje  Master sportske i terapijske fizičke aktivnosti. Studijski program pripada polju medicinskih i društveno-humanističkih nauka,  oblast medicinske nauke, a obuhvata obavezne i  izborne predmete, kao i izradu master akademskog rada.

Master akademske studije Fizička aktivnost, zdravlje i terapija vežbanjem akreditovane su od strane Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Republike Srbije. Program je razvijen zajedničkim radom renomiranih međunarodnih eksperata i eksperata sa Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu u okviru TEMPUS projekta br.544362-TEMPUS-1-IT-TEMPUS-JCPR

Detaljnije informacije o potrebnoj dokumentaciji i visini školarine mogu se videti na internet stranicama Medicinskog fakulteta: www.mfub.bg.as.rs (link http://www.mfub.bg.ac.rs:8080/sr/vesti/naslovna/vest.dot?id=150295).