Poziv na predavanje: Prof. dr Karim Khan

Poštovani/a,

Obaveštavamo Vas da će u okviru aktivnosti Belgrade Sport Medicine E Foruma (BSMEF), prof. dr Karim Khan održati predavanje na temu: „Managing lower limb tendinopathies in 2020—What have we learned since 1996?  “ u četvrtak 11 . juna 2020. sa početkom u 18h putem Zoom platforme.

Profesor Karim Khan (MD, doktorat, MBA) je aktivan član zajednice sporta i vežbanja od kasnih osamdesetih godina kao: kliničar i timski lekar lokalnih i vrhunskih klubova, istraživač, koautor knjige (Clinical Sports Medicine, 5 izdanja) i urednik časopisa. Radio je sa fizioterapeutima, uključujući Jill Cook, u domenu košarkaške, što je dovelo do njegovog interesovanja za patelarnu tendinopatiju. Svoju formalnu istraživačku obuku započeo je 10 godina nakon što je diplomirao na medicinskom fakultetu – tako da nikada nije kasno da se započne istraživanje!

Karim je rođen u Nemačkoj i odrastao je u Australiji, ali je od 2000. godine započeo rad na Univerzitetu Britanska Kolumbija. Mnogo je naučio dok je boravio u Norveškoj 2012. godine i kao direktor istraživačke jedinice u bolnici za ortopedsku i sportsku medicinu Aspetar (2013. -15). U svojoj je trinaestoj i poslednjoj godini kao glavni urednik British Journal of Sports Medicine (BJSM). Možete ga naći na Twitter @BJSM_BMJ (za sada) i @KarimKhan_IMHA.

Planirano je da ovonedeljno  predavanje traje oko 35 minuta. Predavanje će se fokusirati na tendinopatije koje i dalje ograničavaju performanse i karijeru sportista. Karim Kan bio je tokom svoje karijere radio kao lekar nekoliko košarkaških timova i baletskih ansambala. U svojoj prezentaciji će se pozabaviti trenutnim kontroverzama vezanim za tendinopatije bazirajući se na 25-godišnjem ličnom iskustvu zasnovanom na kliničkom radu i istraživanjima. Naizgled jednostavna pitanja poput: Šta je patologija tendinopatija? Kako deluje mehanoterapija? Koji program vežbanja je najbolji? Šta je sa medicinskim tretmanom i hirurgijom? još uvek generišu mnogo rasprava u stručnoj javnosti i prof. Khan će pokušati da nam na njih odgovori. Nakon predavanje će uslediti postavljanje pitanja predavaču.

Pristupni podaci za predavanje:

BSMEF is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Belgrade Sports Medicine E Forum – lecture by prof. dr Karaim Khan

Time: Jun 11, 2020 06:00 PM Belgrade

Password: 9AR4j1

Dostavljamo Vam link internet stranice BSMEF u okviru zvanične internet stranice Katedre medicine sporta na kom možete videti izveštaje i snimke predavanja koja su održana u prethodnim nedejama, kao i najave budućih predavača.

Link internet stranice BSMEF: http://www.medicinasporta.med.bg.ac.rs/?page_id=5580&lang=sr

Ukoliko ste zainteresovani da se informišete o svim programima koje u svojoj aktivnosti nude Katedra medicine sporta i Laboratorija za medicinu sporta i terapiju vežbanjem možete posetiti internet stranicu Katedre na linku: http://www.medicinasporta.med.bg.ac.rs/?page_id=2632&lang=sr

U prilogu Vam dostavljamo .pdf fajlove radova koje je prof. Khan dostavio kao i koraka za prisup predavanju putem računara i telefona.

Za sva pitanja koja imate smo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

Organizatori BSMEF:

Prof. dr Sanja Mazić, Šef katedre za medicinu sporta, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

Prof. dr Nebojša Popović, Liege/Belgija-Doha/Katar, gostujući Profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Prof. dr Cristiano Eirale, Pariz/Francuska, gostujući Profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Moderator: Asist. dr Biljana Đurić, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu