Nova grupa studenata medicine na razmeni – tim Laboratorije za medicinu sporta i terapiju vežbanjem okuplja nove članove i tokom avgusta

Održavanje povoljnih epidemioloških uslova tokom letnjeg perioda, omogućilo nam je da u našoj Laboratoriji ugostimo još jednu grupu studenata koji učestvuju u IFMSA razemenskom programu.

U smeni planiranoj za avgust 2021. godine, našoj Laboratoriji pridružilo se šestoro studenata iz Italije, Poljske, Slovačke, Španije i Maroka. Na prvom zajedničkom sastanku upoznavanja, ukratko smo im predstvili istorijat Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Instituta za medicinsku fiziologiju, kao i celokupnu aktivnost naše Laboratorije, kako u zdravstvenom, tako i u naučnom domenu.

Takođe smo organizovali i upoznavanje studenata na razmeni, sa dr Omarom Al Seyrafi-em, prvim stranim studentom na specijalizaciji Sportske medicine.