Radionica za studente medicine na razmeni – Pregled kolena i skočnog zgloba

U cilju upoznavanja studenata medicine na razmeni, u okviru programa koji organizuje IFMSA Srbija, organizovali smo praktičnu radionicu, koju je vodio prvi strani student na specijalizaciji Sportske Medicine, dr Omar Al Seyrafi.

Dr Al Seyrafi je trenutno zaposlen kao načelnik Klinike za koštano-mišićna oboljenja unutar Aspetar klinike, Doha, Katar.  U okviru svog rada na Klinici,  Dr Al Seyrafi svakodnevno vrši preglede koštano-mišićnog sistema, kako kod vrhunskih sportista, tako i kod fizički aktivnog stanovništva opšte populacije. Svoje višegodišnje iskustvo u pregledu koštano-mišićnog sistema preneo je ovom prilikom mladim kolegama na razmeni u okviru dvočasovne radionice.

Laboratorija za medicinu sporta i terapiju vežbanjem, sa velikim ponosom ističe svoju jedinstvenu mogućnost da u okviru rada i aktivnosti studentima na razmeni približi veštine i iskustva jedne od svetski priznatih klinika sportske medicine, kakva je Aspetar klinika u Dohi, Katar.