Intervju sa košarkašicom Sonjom Vasić objaveljen u sportsko-medicinskom časopisu Aspetar klinike – Aspetar Journal

Katedra sportske medicine i Laboratorija za medicinu sporta i terapiju vežbanjem sa velikim ponosom i zadovoljstom predstavljaju intervju sa najboljom košarkašicom Košarkaške reprezentacije Srbije, Sonjom Vasić, koji je objavljen u avgustovskom broju sportsko-medicinskog časopisa Aspetar klinike u Dohi, Katar – Aspetar Journal-u.

Intervju sa veličanstvenom Sonjom Vasić pripremila je i uredila dr Lana Krzman, specijalsita sportske medicine i dugogodišnja članca Laboratorije za medicinu sporta i terapiju vežbanjem. Dr Krzman dugi niz godina, kao lekar, sarađuje sa više košarkaških klubova u našoj zemlji, što je uputilo tok njene karijere ka upisu i završavanju Master akademskih studija fizička aktivnost, zdravlje i terapija vežbanjem na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Upisom na Master studije dr Krzman postaje stalni član Laboratorije, ali i stipendista prof. dr Nebojše Popovića, Visiting profesora Medicinskog fakulteta u Beogradu, istaknutog ortopeda i nosioca zlatne medalje sa Olimpijskih igara u Minhenu (1972. god.). Pod pokroviteljstvom stipendije prof. Popovića, dr Krzman stiče diplomu Internacionalnog Olimpijskog Komiteta (IOK) u oblasti sportske medicine, što joj otvara vrata saradnje sa brojnim svetskim stručnjacima u oblasti sportske medicine i vrhunskog sporta. Velika ljubav prema sportu, sportskoj medicini i košarci inspirisala je dr Krzman da se divnim tekstom osvrne na dugogodišnju karijeru košarkašice Sonje Vasić, tokom koje je igrala na tlu Evrope i Sjedinjenih Američkih Država i koja je svoj krunski završetak imala na upravo završenim Olimpijskim igrama Tokyo 2020.

Ostavljamo Vas da uživate u ovom divnom intervjuu koji možete pronaći na sledećem linku: